Preses relīze

23. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS sāk pieņemt filmas 2018. gada konkursam

23.04.2018 16:44

Līdz pat 16. jūlijam gan pieredzējušiem kino veidotājiem, gan jauniem režisoriem ir iespēja pieteikt savus darbus trīs īsfilmu konkursa programmām (līdz 30 min): Baltijas īsfilmu konkursam, starptautiskajam īsfilmu konkursam, starptautiskajam bērnu un pusaudžu īsfilmu konkursam, kā arī pasaules festivālu kontekstā neparastajam vidēja garuma filmu konkursam (30-60min).

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS šogad noritēs no 26.novembra līdz 2. decembrim. 2ANNAS ir vadošais īsfilmu festivāls Latvijā un viens no svarīgākajiem šāda veida notikumiem Baltijā. Īpaši atlasītā konkursa programmā skatītāji varēs iepazīties ar aktuālāko pasaules un Baltijas valstu kino. Festivāla laikā notiks īpašas industrijas dienas, kas pulcēs kaimiņvalstu un Latvijas kinoprofesionāļus.

Festivāla žūrijā darbosies vadoši kinoindustrijas profesionāļi. Dalību 2ANNAS žūrijā jau apstiprinājis kinopasaulē ietekmīgā Tamperes filmu festivāla direktors Juka-Peka Lākso (Jukka-Pekka Laakso).

23 pastāvēšanas gados īsfilmu festivāls 2ANNAS ieguvis augstu atpazīstamību starptautiskā apritē, ko apliecina arvien pieaugošais iesniegto filmu skaits, un uzaicinājumi festivāla vadības komandai veidot īsfilmu programmas un vērtēt filmas citu starptautisku festivālu žūrijās. Tā, piemēram, 2017. gadā festivālam tika pieteiktas jau teju 4500 filmas no visas pasaules.

Šī gada martā programmu veidotāja Laima Graždanoviča strādāja īsfilmu festivāla “Short Waves” (Polija) žūrijā, aprīlī programmu daļas vadītāja Astra Zoldnere vērtē filmas Lucca Filmu festivālā, Itālijā, savukārt maijā viņas veidotā programma "Pāri jūrām un tuksnešiem" būs skatāma Saloniku Starptautiskajā īsfilmu festivālā Grieķijā.

2ANNAS meklē filmas, kas lauž kino tehniskās un mākslinieciskās robežas, kā arī stāsta par aktuālām un sensitīvām tēmām. Tā veidotāji vēlas skatītājiem sniegt nebijušu kino pieredzi, gan satura gan formas ziņā, uzsverot kino eksperimentālo dabu un veicinot jaunus meklējumus.

Festivāla mērķis ir popularizēt īsfilmas žanru, iepazīstināt skatītājus ar Eiropas un pasaules kino kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā. Festivāla Baltijas īsfilmu skate piedāvā Baltijas režisoru un mākslinieku jaunāko darbu konkursu, kas atklāj īsfilmu tās dažādībā, sākot ar spēlfilmu, dokumentālo vai animācijas filmu un beidzot ar vizuāliem un konceptuāliem eksperimentiem īsformātā.

2ANNAS festivālā gadu gaitā izrādīti tādu ievērojamu Latvijas režisoru kā Signes Baumanes, Lailas Pakalniņas, Edmunda Jansona, brāļu Ābeļu, Reiņa Kalnaeļļa, Vladimira Ļeščova, Jurģa Krāsona un citu darbi.

Darbus festivālam var iesniegt filmu autori, producenti, filmu studijas un augstskolas, aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē vietnē filmfreeway. Sīkāku informāciju par filmu iesniegšanu lasīt festivāla mājsalapā: 2annas.lv

Īsfilmu festivāla 2ANNAS atbalstītāji ir Latvijas Kultūrkapitāla fonds un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Galerija