Preses relīze

"Ar velo uz darbu" dienā rīdziniekus aicinās izmēģināt divriteņa priekšrocības. Pie Brīvības pieminekļa trešdienas rītā sveiks velosipēdistus

18.09.2018 13:19

Ar uzmundrinošu pasākumu pie Brīvības pieminekļa jau pulksten 7:00 no rīta trešdien, 19.septembrī Rīgā sāksies «Ar velo uz darbu» diena. Tajā tiks sumināti uz darbu ar velosipēdu braucošie iedzīvotāji un pārējos mudinās ikdienas gaitās doties videi un veselībai draudzīgi.

«Ar velo uz darbu» diena ir viena no redzamākajām akcijām ikgadējā Eiropas Mobilitātes nedēļā, kuras šā gada īpašā tēma ir multimodalitāte jeb pārvietošanās, kombinējot dažādus pārvietošanās līdzekļus.

Gudra pārvietošanās ir ieguvums kā katram iedzīvotājam atsevišķi, tā visai pilsētai kopumā. Tīrāks gaiss, vairāk kustību brīvā dabā, zemākas izmaksas un iespēja elastīgi mainīt maršrutu ir tikai dažas no gudras pārvietošanās priekšrocībām. Turklāt Rīgas izvietojums ir ļoti pateicīgs velobraukšanai, jo mikrorajoni atrodas ne tālāk par 8 kilometriem no centra, kas ir ar divriteni viegli pieveicams attālums.

Tādēļ «Ar velo uz darbu» dienā pilsētnieki tiek aicināti vismaz vienu dienu aizstāt automašīnu ar velosipēdu un izmēģināt, vai tiešām tas nav ērtāks pārvietošanās līdzeklis braucieniem uz darbu?

Trešdienas rītā pie Brīvības pieminekļa jau no agra rīta no pulksten 7:00 līdz 11:00 tiks sveikti visi, kuri ieradīsies videi un veselībai draudzīgā veidā – ar kājām, velosipēdu vai elektriskiem braucamrīkiem. Baudot gardo Jardin rīta kafiju, Pure Chocolate saldumus un uzkodas, pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties ar gaisa kvalitātes mērīšanas mobilo lietotni Riga Airtext, izmēģināt e-ride.lv elektroriteņus un elektroskūterus, vērot BMX freestyle paraugdemonstrējumus Toma Siliņa un jaunā alternatīvo un ekstrēmo sporta veidu centra The Spot/Center sportistu izpildījumā, kā arī savest kārtībā savu divriteni Erenpreiss velodarbnīcā un iegūt savā īpašumā Stick with us atstarojošās uzlīmes.

Pulksten 9:00 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards paziņos Eiropas Mobilitātes nedēļas nacionālā konkursa uzvarētājus pašvaldību konkurencē, kā arī izvirzīs Eiropas mēroga konkursa dalībniekus. Savukārt 9.20 intervijā ar Dānijas vēstnieku Hansu Brasku būs iespēja uzzināt, kādēļ ziemeļvalstī ir tik attīstīta velokultūra, un kādēļ dāņi, par spīti ziemeļnieciskam klimatam, pilsētās ir iecienījuši braukšanu ar velosipēdu.

Eiropas Komisijas iniciēto pasākumu rīko Rīgas domes Satiksmes departaments ar Latvijas Riteņbraucēju apvienības - Veloriga.lv informatīvo atbalstu. Tas notiek Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros, kas tradicionāli norisinās no 16.līdz 22.septembrim, un kuras norisi Latvijā koordinē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Galerija