Preses relīze

Ar vērienīgiem Eiropas Mobilitātes nedēļas pasākumiem pašvaldības mudina iedzīvotājus pārvietoties gudri

18.09.2018 13:24

Teju 20 Latvijas pašvaldības šogad aktīvi iesaistījušās Eiropas Mobilitātes nedēļas (EMN) aktivitātēs, ar izglītojošiem, izklaidējošiem vai sportiskiem pasākumiem veicinot iedzīvotāju izpratni par gudru pārvietošanos.

EMN tradicionāli norisinās no 16. līdz 22. septembrim, un šogad tā veltīta «multimodalitātes» tēmai – dažādu pārvietošanās veidu kombinēšanai, lai ātri, ērti, videi draudzīgi un ekonomiski izdevīgi nonāktu gala mērķī, un vajadzības gadījumā elastīgi mainītu maršrutu.

Pašvaldības, kas pēdējā gada laikā ierīkojušas jaunus ilgtspējīgu pārvietošanos veicinošus infrastruktūras objektus, sarīkojušas interesantus pasākumus EMN laikā un organizējušas “Diena bez auto” aktivitātes, slēdzot kādu ielas posmu, pilnībā nododot to gājēju un velobraucēju rīcībā, tiks virzītas Eiropas līmeņa EMN konkursam. Pērn Latviju tajā pārstāvēja Lubānas, Daugavpils un Salaspils pašvaldības.

Eiropas Komisija izvirzīizveidojjusi divus ambiciozus mērķus – līdz 2030. gadam pāriet uz bezizmešu transporta līdzekļiem pilsētu centrā, un līdz 2050.gadam pilsētās pilnībā atteikties no automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem.

EMN ik rudeni tiek organizēta kopš 2002.gada, un tās mērķis ir aicināt cilvēkus dažādot pārvietošanās veidus, lai risinātu Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – mazinātu satiksmes sastrēgumus un atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjomu pilsētās, mudinātu pārvietoties ar velosipēdu un kājām, uzlabojot eiropiešu veselības stāvokli. Latvija tajā piedalās kopš pirmsākumiem, bet akcijā «Diena bez auto» iesaistījās vēl agrāk – 2000.gadā.

EMN un nacionālo konkursu organizē SIA Prospero sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Aktuālā informācija par EMN pasākumiem un videi draudzīgu pārvietošanos Gudro pilsētnieku Facebook vietnē: www.facebook.com/gudraispilsetnieks.

Galerija