Preses relīze

"Beigtie Ulmaņi" izdod dzīvā ieraksta albumu "Berceuses du groupe des petits-enfants de Lénine"

16.03.2019 16:56

Dr. Ulmaņa vēsts

"Šodien, 16.martā, tiek izlaists grupas “Beigtie Ulmaņi” albums “Berceuses du groupe des petits-enfants de Lénine”. Tas ir veltīts visiem manas stingrās dūres režīma atbalstītājiem. Mūs saista daudz kas kopīgs. Pirmkārt jau tas, ka liela daļa viņu ir beigti - un arī es esmu beigts.

Albumu var noklausīties un lejuplādēt par brīvu: beigtieulmani.bandcamp.com

Taču cīnītāji par viena stingra valstsvīra valdīšanu nav nekādi jefiņi, kuri vienkārši nomirst. Nē. Viņi bez bailēm un jelkādas šaubīšanās nokāpj ellē, lai pārgrupētos jauniem uzbrukumiem. Latvieši kopumā jau izsenis ir bijuši īsteni fiziskie skolotāji. Viņi kopj savas bioloģiskās govis, pa reizei uzdejo tango latviskā garā, lej benzīnu savos traktoros un pļaujmašīnās, kā arī regulāros dzejas vakaros kultūras namos un pagastu mājās apspriežas par nacistiem un citiem tautai aktuāliem jautājumiem. Jaunais grupas “Beigtie Ulmaņi” albums spēcīgā un neatvairāmā lirikā atgādina par šo senču kultūras mantojumu, par Satvermes ievadā stingri ierakstīto latvisko dzīvesziņu. Tas ir kārtējais Latvijas identitātes Eiropas kultūrtelpā apliecinājums.

Šis “Beigto Ulmaņu” vēstījums tika atrasts ne jau Latvijā, bet - kā jau daudzas reizes mūsu tautas vēsturē - ārpus dievzemītes robežām. Šajā gadījumā tā bija Francija, un te nu man bija drusku jāpapūlas, lai “Berceuses du groupe des petits-enfants de Lénine” svarīgos dziesmu vēstījumus no franču valodas pārceltu uz latviešu valodu. Esmu dziļi pateicīgs franču kultūrai par tās sniegto revolucionāri pretsparniecisko dvesmu šajā monumentālajā mākslas darbā."

Galerija