Preses relīze

Jaunākā Covid-19 informācija mācīties gribētājiem ārzemēs.

12.03.2021 22:43

Pēc ārkārtīgi izaicinošajiem 12 mēnešiem mēs tagad sākam justies pārliecinātāki, ka šovasar varēsim atsākt aktīvu darbu. Katru dienu pienāk aktuālā informācija no dažādām valstīm par Covid-19 ierobežojumiem, ierobežojumu atcelšanu un noteikumiem, kādi, jāievēro mācības, uzsākot klātienē.

Neliels ieskats pašreizējā situācijā dažādās pasaules valstīs.

Lielbritānijā, sākot ar pirmdienu, 8. martu, skolas un koledžas var apmeklēt visi skolēni, kuriem ir negatīvs COVID-19 tests.
Šo apstākli var lieliski izmantot jaunieši no Latvijas un braukt uz Lielbritāniju un klātienē pabeigt pēdējo mācību cēlienu, tas ir no 9.aprīļa mācīties kopā ar angļu skolēniem un dzīvot vies ģimenēs. Mums vēl ir dažas vietas studentiem, kuri vēlas mācīties valsts skolā pavasara-vasaras periodā.
Izglītības vides atjaunošana Lielbritānijā ir prioritāte, ņemot vērā ievērojamo un pierādīto ietekmi, uz bērnu un jauniešu garīgo un fizisko veselību.
8. martā atgriezās arī universitātes studenti praktiskajos kursos.
Lielbritānijā Borisa Džonsona 2. marta paziņojumā tika aprakstīts, kā Anglijā tiks atviegloti ierobežojumi tūrismam un vasaras nometnēm. Skaidrs, ka šie datumi var tikt pārskatīti saskaņā ar jaunākajiem pieejamajiem datiem, tomēr mēs domājam, ka tagad ir pamats lielākam optimismam. Paziņojums atklāja arī pierādīto vakcīnas programmas efektivitāti un ieviešanas ātrumu Lielbritānijā.
GALVENIE DATUMI tūrisma atsākšanai
17. maijs: Starptautisko ceļojumu atsākšanas termiņš.
21. jūnijs: Mērķa datums visu atlikušo sociālo kontaktu ierobežojumu atcelšanai. No 21. jūnija visas vasaras nometnes plāno atsākt darbību un uzņemt jauniešus no ārzemēm.

Kanādā ir valsts izstrādāta kārtība, kā mācīties uzsāk ārzemju studenti. Kanāda ir atvērta ilgtermiņa mācībām, 6 mēneši un ilgāk. Ierodoties ir pašizolācija (14 dienas British Columbia un 16 dienas Ontario) no tām obligāti pirmās 3 dienas pēc ierašanās jāpavada valdības apstiprinātā viesnīcā un šinī laikā jāveic COVID-19 tests. Ja testa rezultāti negatīvi, tad pārējās 11 karantīnas dienas var pavadīt mācību iestādes apstiprinātā apmešanās vietā. Mācības klātienē var uzsākt pēc negatīva testa karantīnas beigās.
Visas mācību iestādes, kuras var uzņemt starptautiskos studentus, ir izstrādājušas COVID-19 drošības plānus un politikas saskaņā ar federālo, provinces un vietējās veselības institūciju pamatnostādnēm, lai samazinātu COVID-19 pārnešanas risku.
Pēc paziņotajām jaunajām Maltas valdības direktīvām visi izglītības institūti Maltā būs slēgti no pirmdienas 2021. gada 15. marta līdz svētdienai, 2021. gada 11. aprīlim.

Īrijā joprojām ir slēgtas skolas, un tas ir pagarināts līdz 5. aprīlim.

Austrālijas valdība apgalvo, ka starptautiskās robežas pārskatāmā nākotnē paliks slēgtas ārvalstu studentiem. Austrālijas mācību iestādēm ir jāizveido un jāfinansē īpašas karantīnas telpas, kas pēc tam varētu ļaut studentiem ielidot un uzturēties noteikto laiku karantīnā. Tas faktiski nozīmē, ka ārvalstu studenti nevar lidot uz Austrāliju līdz aprīļa beigām, lai sāktu vai atsāktu studijas, jo viņi nevar pabeigt obligāto karantīnu, un ka visas Austrālijas izglītības programmas, kurās viņi vēlas iestāties, pagaidām tiks piegādātas attālināti (tiešsaistē vai partneriestādēs ārzemēs). Kaut arī valdība savās karantīnas telpās nepiešķirs vietu ārvalstu studentiem, premjerministrs Morisons teica, ka viņš būs atvērts perspektīvai, ka izglītības nozare varētu izveidot privātas karantīnas telpas ienākošajiem studentiem.
Drīz tiks paziņoti par jauniem ar COVID saistītiem finanšu palīdzības līdzekļiem valsts tūrisma operatoriem, un starptautiskā izglītības nozare iestājas par līdzīgu atbalsta paketi. Cerība, ka šis jautājums atrisināsies un studenti atkal varēs doties mācīties uz Austrāliju.
Austrālijas Biznesa padomes analīze rāda, ka ārvalstu studenti iegulda lielu daļu no kopējiem aviokompāniju un tūrisma ieņēmumiem.
Lai uzzinātu vairāk par mācībām un vasaras nometnēm 2021. gadā, lūdzu, apmeklējiet mūsu mājas lapu: www.izglitiba-arzemes.lv
un rakstiet uz e-mail: info@izglitiba-arzemes.lv