Preses relīze

Latvijas labākajam vīru korim “Dziedonis” - 95

06.11.2019 15:00

Latvijas Universitātes vīru koris "Dziedonis" ar jubilejas koncertu sestdien, 9.novembrī, plkst. 18:00, Latvijas Universitātes Lielajā aulā svinēs 95 gadu jubileju. Savā jubilejas koncertā “Dziedonis” klausītājus priecēs ar jaunu darbu izpildi kā arī ar jau pārbaudītām vērtībām.

Pirmajā daļā kora “Dziedonis” mākslinieciskā vadītāja Ulda Kokara vadībā, piedaloties instrumentālai grupai Andra Sējāna vadībā, izpildīs Andra Sējāna, tieši vīru korim “Dziedonis”, komponēto mesu “Mūžības skartie. Latviešu karavīram”. Klasiska 5-daļīga mesa latīņu valodā, ar papildus divām daļām latviski – “Senā dziesma” un “Sprediķis Piņķu baznīcā”.
Papildus tam pirmajā daļā izskanēs programmas “Tēvzemei un Brīvībai” komponētās dziesmas “Dzimtene'' un ''Nedz rijās, nedz lādēs''. Mūzikas autors Valts Pūce dziesmu tekstiem izmanto 2019.gada dzejnieku – jubilāru dzeju – Laimonis Vāczemnieks un Jānis Peters.
Abu komponistu skaņdarbi ir veltījums latviešu brīvības cīņu 100 gadu atcerei.

Jubilejas koncerta 2.daļa veltīta mūsu labākajai un skaistākajai pusei – sievietei, ko savās krāšņajās miniatūrās “ietērpuši” latviešu komponisti Romualds Kalsons, Imants Kalniņš, Pēteris Plakidis un Marģeris Zariņš. Dziesmu teksti – Imanta Ziedoņa ALBŪMA LAPAS.''MEITEŅU VĀRDI”, kopā 14 kora miniatūras. Šis dziesmu cikls savā laikā ir komponēts speciāli Vīru korim Dziedonis un tā slavenākajam diriģentam profesoram Imantam Kokaram, un tas tapis laikā no 1982. līdz 1986.gadam. Kora dziedājumu tekstuāli papildinās aktieris Jānis Skanis.

Koncerta biļetes iespēja iegadāties “Biļešu Paradīzē” un pirms koncerta Latvijas Universitātē.

Galerija