Preses relīze

Piedzīvojumu filmu festivāls International Ocean Film Tour - “I.O.F.T. Vol.8”

26.07.2022 15:35

PIEDZĪVOJUMS. SPRIEDZE. OKEĀNA DZĪVE.
BRĪVDABAS KINO PASĀKUMĀ - I.O.F.T. Vol.8
04/08/2022 - t/c RĪGA PLAZA Mūkusalas iela 71, Rīga
(daudzstāvu autostāvlaukumā uz jumta zem klajas debess)
Sākums: pl. 20:00 (ieeja no 19:00)

LAIPNI LŪGTI UZ KLĀJA!
Pasaules ievērojamākais ūdens piedzīvojumu filmu festivāls - International Ocean Film Tour (I.O.F.T.) jau 8 gadus iedvesmo un pārsteidz skatītājus visā pasaulē ar neticamiem, bet patiesiem stāstiem uz lielā ekrāna. Starptautiskā kino festivāla programmā iekļautas gada labākās un aizraujošākās īsfilmas par ūdens un zemūdens sportu, mūsu “Zilās planētas” zemūdens dzīvo pasauli, par tās iznīcības augsto risku un centieniem to nosargāt.
“Ūdens ir mūsu planētas asinis, bet okeāns - planētas pukstošā, zilā sirds. Okeāni klāj apmēram divas trešdaļas planētas virsmas, taču tie ir salīdzinoši maz pētīti. Mums ir labākas Marsa kartes nekā priekšstats par to, kas slēpjas okeāna dibenā” - tā savā neparastā uzrunā teica Seišelu salu prezidents Denijs Faure no zemūdenes, kas atradās 121m dziļumā.
Pēc īslaicīgas pietauvošanās pandēmijas ostā International Ocean Film Tour atkal ir devies ceļā pie visiem, kas mīl jūru! Uz kuģa ir pavisam jauna aizraujošu okeāna tēmu piedzīvojumu filmu kolekcija!
Šī gada turnejas seja ir 13 gadīgā meitene Šobe no Bangladešas. Šobei patīk sērfot un tas sniedz cerības uz labāku dzīvi nākotnē, nekā tā noteikta tādām jaunām meitenēm kā viņa, taču sociālie aizspriedumi un ģimenes spiediens rada lielus šķēršļus viņas mītnes zemē - Bangladešā. Vai sports var kļūt par viņas biļeti uz gaišāku nākotni?
Boriss Hermans burā apkārt pasaulei “solo”, viens - bez palīdzības un bez apstājas. Hamburgas iedzīvotājs spēj noturēties vienā no augstākajām vietām pasaulē grūtākajā burāšanas regatē, leģendārajā - Vandée Globe, līdz negaidīts notikums draud nogremdēt viņa cerības to paveikt.
Trīs saules noskūpstītajiem sērfotājiem - Remijam, Džošam un Džeikam ir apnikušas pārpildītās sērfošanas vietas viņu dzimtenē - Austrālijā. Jaunu viļņu meklējumi ved viņus uz otru pasaules malu - uz ledaino Aļasku.
Jūras biologs un fotogrāfs Lorāns Ballesta uzsāk 28 dienu niršanas misiju, lai dokumentētu aizraujošo ekosistēmu Vidusjūras dibenā.
Glaciologs Aluns Habards mēģina atklāt noslēpumus zemes ledāju dzīlēs un uzsāk bīstamu misiju, lai saprastu, kā ledāju kušana ietekmē mūsu planētas klimatu.

“I.O.F.T. Vol.8” filmu programma, orģinālvalodā ar latviešu subtitriem:
• “THE DEEP MED”, Francija (2020);
• “SHOBE SURFS”, Kanāda (2021);
• “INTO THE ICE”, Dānija (2022);
• “STORM RIDE”, Vācija (2021);
• “COLD WATER THERAPY”, Austrālija (2020);

Pasākuma vadītājs - Horens Stalbe
Vietu rezervācija: pēc principa - "draugu pulciņā jautrāk” un ”Kas pirmais nāk…, tas noliek savu sēžamo piknika zonā, vai ieņem vietu krēslos.
Lūgums apmeklētājiem - ņemt līdzi personālo “sēžamo” – saliekamo krēslu, matracīti, vai sedziņu;
Pasākuma aktivitātes: Slackline, Spot Center, Onewheel, Table Boulder, OKraft , u.c. - paraugdemonstrējumi, apmācība, sacensības + balvas uzvarētājiem, viktorīnas un balvu loterijas.
Biļešu loterija – visas iegādātās biļetes piedalīsies izlozē ar iespēju laimēt vērtīgas balvas no mūsu atbalstītājiem un sadarbības partneriem – t/c RĪGA PLAZA, Veikals Ceļotājs un Big Fish.
“Dress code” - nav, bet galvenais parūpēties lai ir ērti un silti, jo pasākums notiks jebkādos laika apstākļos! Lūgums sekot līdzi laika prognozēm un informācijai: facebook/piedzivojumu.filmas
t/c RĪGA PLAZA tiks nodrošināta iespēja iegādāties atspirdzinošus dzērienius un uzkodas, bet nav aizliegts ņemt līdzi savu "piknika groziņu”;

Vietas un piedzīvojumi pietiks visiem!

TIEKAMIES UZ KLĀJA – “I.O.F.T. Vol.8”!

PIEDZĪVOJUMS. SPRIEDZE. OKEĀNA DZĪVE.

Galerija