Preses relīze

Šonedēļ tiks paziņoti šī gada “Austras balvas” nominanti

30.10.2017 21:46

Turpinot iepriekšējos gados iesākto tradīciju, šoruden jau trešo reizi tiks pasniegts mūzikas apbalvojums “Austras balva”, ko piešķir gada labākajam albumam Latvijā. Desmit tai nominētie albumi būs zināmi jau šonedēļ, un, tāpat kā abās iepriekšējās reizēs, arī šogad pirmie tos uzzināt varēs "Latvijas Radio 5 - Pieci.lv" raidījuma „Pieci Rīti” klausītāji. Balvas nominantu saraksta izziņošana raidījumā gaidāma otrdien, 31. oktobrī, pēc pulksten 8:00.

Pirms diviem gadiem pirmo “Austras balvu” savā īpašumā ieguva Alise Joste, savukārt gadu vēlāk triumfēja grupa “Rīgas Modes”. Tikmēr šogad kā kandidāti uz balvu tika izskatīti visi latviešu vai Latvijā dzīvojošu mūziķu albumi, kas izdoti no pagājušā gada 19. oktobra līdz šī gada 18. oktobrim. Kopumā uz balvu pretendēja gandrīz astoņdesmit albumu, no kuriem žūrija balsošanas un savstarpēju diskusiju rezultātā izvirzīja desmit labākos. Tuvāko nedēļu laikā žūrijas locekļi vienu no tiem izvēlēsies kā uzvarētāju, un paredzēts, ka 2017. gada Austras balvas ieguvējs tiks paziņots 17. novembrī.

Balvas organizēšanas trešajā gadā tās organizatoriem, sadarbībā ar mediju partneri "Latvijas Radio 5 - Pieci.lv", ir izdevies īstenot ieceri par nominēto mākslinieku dzīvajiem koncertiem, kas tiks rīkoti Latvijas Radio pirmajā studijā un pārraidīti gan radio ēterā, gan video tiešraidē portālos “LSM” un “Delfi”. Koncerti gaidāmi 15., 16. un 17. novembrī, raidījuma “Pilnīgs Vakars” laikā - pēc pulksten 20:00 - un iecerēts, ka uz skatuves kāps visi balvai nominētie mākslinieki, kā arī pēdējo no tiešraidēm noslēgs balvas ieguvēja paziņošana. Pie tam, paredzēts, ka iespēja nokļūt uz 15. un 16. novembra koncertvakariem būs jebkuram interesentam, par ko sīkāk tiks ziņots tuvākajā laikā.

Tikmēr nemainīga no pagājušā gada ir saglabājusies sadarbība ar biedrību „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) un portālu “Delfi”. Tāpat kā pirms gada, arī šogad LaIPA nodrošinās naudas balvu 1000 eiro apmērā, lai veicinātu uzvarētāju turpmāko radošo darbību. Tikmēr “Delfi” gan informēs par balvas jaunumiem, gan rīkos auditorijas balsojumu, piedāvājot klausītājiem iespēju noteikt savus favorītus. Šī balsojuma uzvarētājam tiks pasniegta “Delfi” simpātiju balva, kas dos tās ieguvējam reklāmu portālā 1000 eiro apmērā.

“Austras balvu” organizē mūzikas portāla “Intro.lv” žurnālisti Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns. To atbalsta „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) un “Valmiermuižas alus”. “Austras balvas” mediju partneri ir portāls “Delfi” un "Latvijas Radio 5 – Pieci.lv".

facebook.com/austrasbalva

twitter.com/AustrasBalva

www.austrasbalva.lv

Galerija