Preses relīze

Vecums, invaliditāte un tautība nav šķērslis, lai strādātu Latvijā

15.10.2019 15:15

Vecums, kustību traucējumi vai citas īpašas vajadzības nav traucēklis kvalitatīvi veikt darba pienākumus, ja vien tie atbilst darbinieka spējām un ir darāmi piemērotā vidē. Novērtējot uzņēmumus un organizācijas, kas veikušas nozīmīgu ieguldījumu iekļaujošas darba vides radīšanā, piektdien, 18.oktobrī svinīgā pasākumā darba devējiem tiks pasniegtas kustības “Dažādībā ir spēks” balvas piecās vienlīdz nozīmīgās kategorijās.

Sabiedrības integrācijas fonds un nodibinājuma „Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” kopīgi izveidotā kustība otro gadu apbalvos Latvijas uzņēmumus, organizācijas, valsts un pašvaldības iestādes, kuras veikušas atbalsta pasākumus iekļaujošas darba vides veicināšanai un dažādības vadībai. Šogad pašnovērtējumu iesniedza gandrīz divreiz vairāk uzņēmumu nekā pērn – 31.
Ekspertu komisija, kurā darbojas Gunta Anča, Rasma Pīpiķe un Dace Kolāte, ir izvērtējusi pieteikumus un piešķīrusi balvas piecās kategorijās:

• Mūsu darbinieki (Darbinieku dažādība)
• Mūsu principi (Dažādības un iekļaušanas vadība)
• Mūsu darba vide (Iekļaujoša darba vide)
• Mūsu tirgus attiecības (Dažādība un iekļaušana tirgus attiecībās)
• Mūsu saziņa vai komunikācija (Dažādības un iekļaušanas veicināšana)

Moderatoru Kristīnes Virsnītes un Oskara Priedes vadītā balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies no pulksten 15:00 līdz 18:00 Pullman viesnīcā “Rīga Old Town”, Rīgā, Jēkaba ielā 24. Klātesošos ar muzikālu pārsteigumu priecēs grupa Dagamba.

Labās prakses novērtējumam reģistrējās šādi uzņēmumi, organizācijas un iestādes: Brocēnu novada pašvaldība, Jūrmalas Mūzikas vidusskola, Ventspils Augstskola, biedrība EUROFORTIS, biedrība Baltā Māja, Veselības ministrija, Latvijas Samariešu apvienība, SIA SCHWENK Latvija, SIA Paulig Coffee Latvia, Sociālās integrācijas valsts aģentūra, SIA BEWE RIX, AS Idea Bits Latvia (Draugiem Group), SIA GRIFS AG, Ventspils Digitālais centrs, SIA Jūrmalas ūdens, Kurzemes NVO centrs, Zemgales NVO Centrs, Alūksnes lauku partnerība, Mārupes BMX Klubs, SIA Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža, Liepājas Neredzīgo biedrība, Invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons, Viduslatgales pārnovadu fonds, Publisko un privāto partnerattiecību biedrība Sernikon, SIA Cleaning Lady, SIA Summus M, SIA Flowin, SIA Daga, SIA Vide Man un SIA Neroteh.

Visi pašnovērtējuma iesniedzēji 2019. gada nogalē saņems bezmaksas konsultācijas/apmācības par to, kā uzsākt vai uzlabot dažādības vadību savā organizācijā.

Par kustību “Dažādībā ir spēks”:
Kustība „Dažādībā ir spēks” ir brīvprātīga darba devēju kustība, kurā apvienojas uzņēmēju, organizāciju – biedrību un nodibinājumu, valsts un pašvaldības iestādes, kas savā ikdienas darbā vēlās veicināt atvērtību dažādām sabiedrības grupām, saskatot, ka dažādība ir resurss, dažādība ir iespēja un dažādība ir konkurences priekšrocība.
Vairāk informācijas: www.dazadiba.lv.

Galerija