Privātuma atruna

Publikum, turpmāk Portāls, ir preses relīžu portāls, kas nodrošina preses relīžu sagatavošanas, publicēšanas un izplatīšanas pakalpojumus. Lai nodrošinātu satura un pakalpojumu kvalitāti, Portāla administrācija ir izstrādājusi Portāla privātuma atrunu, kurai Jūs piekrītat, apmeklējot interneta vietni Publikum.lv.

Portāla pakalpojumu izmantošana

Portāls savu klientu vārdā nodrošina preses relīžu rakstīšanas un/vai izplatīšanas pakalpojumus. Iesniedzot preses relīzi izplatīšanai vai iesniedzot informāciju preses relīzes sagatavošanai, Jūs piekrītat, ka iesniegtās preses relīzes sagatavotāja kontaktinformācija būs publiski pieejama tikai reģistrētiem Portāla lietotājiem.

Reģistrācija Portālā

Portāla pakalpojumi ir pieejami tikai reģistrētiem lietotājiem. Reģistrējoties un izveidojot uzņēmuma vai organizācijas profilu, Jūs apstiprināt, ka esat tiesīgs sniegt visu nepieciešamo informāciju pārstāvētā uzņēmuma vai organizācijas vārdā. Reģistrēts lietotājs var rediģēt pievienotos uzņēmumu/organizāciju profilus, kā arī pieprasīt dzēst pievienotos uzņēmumu/organizāciju profilus un publicētās preses relīzes.

Personas datu apstrāde un saglabāšana

Izmantojot portāla sniegtos pakalpojumus, tiek apstrādāti un saglabāti:

1. Lietotāja profila dati – vārds, uzvārds, pārstāvētā organizācija, e-pasta adrese, tālruņa numurs, kā arī rekvizīti maksas pakalpojumu saņemšanai. Dati tiek apstrādāti ar mērķi sazināties ar lietotāju, lai nodrošinātu citu personu tiesisko interešu aizsardzību attiecība uz preses relīžu publicēšanu. Datu apstrādes juridiskais pamats – profila izveide portālā.
2. Sīkdatnes – vietnes sniegto pakalpojumu uzraudzībai un uzlabošanai (plašāk sadaļā Sīkdatnes).

Portālā reģistrētie Lietotāju fizisko personu dati tiek aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem par fizisko personu datu aizsardzību un netiek izpausti trešajām personām bez Lietotāja piekrišanas, izņemot Latvijas Republikas normatīvajos aktos paredzētos gadījumus.

Personas dati, kas tiek apstrādāti un saglabāti ar mērķi – nodrošināt saziņu ar lietotāju, tiek apstrādāti un saglabāti līdz brīdim, kamēr lietotāja profils tiek dzēsts no portāla.

Sīkdatnes

Portāla mājaslapa paredz sīkdatņu (cookies) lietošanu. Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, kas tiek saglabātas lietotāja datora atmiņā vai citās ierīcēs (planšete, mobilais tālrunis) vietnes apmeklēšanas laikā. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai vietne spētu nodrošināt labāku lietojamību, atceroties izvēlētos iestatījumus nākamajās apmeklējuma reizēs. Sīkdatnes netiek izmantotas, lai jūs personīgi identificētu. Lietotājiem, kuri savā interneta pārlūkā ir izslēguši sīkdatņu funkciju, nebūs pieejamas personalizētās funkcijas, kuras tiek sniegtas ērtākai portāla lietošanai.

Vietnē www.publikum.lv tiek izmantotas šādas izsekošanas un vietnes sīkdatnes:

_ga – Fiksē apmeklētības statistiku (Google analytics izsekošanas sīkdatne, derīguma termiņš - 2 gadi)

_gid – Nosaka vietnes unikālos lietotājus (Google analytics izsekošanas sīkdatne,derīguma termiņš - 2 gadi)

XSRF-TOKEN – Pārlūkošanas pieredzes uzlabošana (vietnes sīkdatne, derīguma termiņš - 6 stundas)

laravel_session - Pārbauda lietotāja sesijas un autorizācijas datus (vietnes sīkdatne, derīguma termiņš - 1 sesija)

Apmeklējot vietni www.publikum.lv, tiek attēlots logs ar ziņojumu par sīkdatņu izmantošanu. Ziņojuma logā nospiežot “LABI”, lietotājs piekrīt sīkdatņu apstrādei, kā arī apstiprina, ka ir iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanu. Sīkdatņu izmantošana var tikt kontrolēta, uzstādot atbilstošus iestatījumus pārlūkprogrammā, kas bloķē sīkdatņu saglabāšanu ierīcē.

IP adrese

Portāls saglabā lietotāja IP adresi drošības apsvērumu dēļ.

Drošība

Portāls lieto HTTPS transkripcijas metodi, lai veicinātu lietotāju datu drošību. Klienta rekvizītu informācija tiek saglabāta reģistrēta lietotāja profilā gadījumā, kad tiek lietots maksas pakalpojums, lai tā nebūtu jāievada atkārtoti.

Izmaiņas Portāla  privātuma politikā

Portāla administrācijai ir tiesības jebkurā brīdī veikt grozījumus Privātuma politikā. Grozījumi stājas spējā pēc to publicēšanas Portālā.

Saziņa ar Portāla administrāciju

Ja Jums ir radušās neskaidrība vai papildus jautājumi, tad varat tos iesniegt portāla administrācijai e-pasta vēstules formā, nosūtot to uz e-pasta adresi info@publikum.lv vai izmantojot tiešsaistes saziņas jeb "čata" iespēju, kura ir aktīva reģistrēto lietotāju portālā darba dienās no plkst. 8.00 līdz 16.00.